Wyjechałeś na urlop i zastanawiasz się, co przywieźć ze Szwajcarii? To kraj, w którym można znaleźć wiele charakterystycznych pamiątek. Sprawdź, jaki prezent sprawi przyjemność Twoim bliskim.

Szwajcaria kojarzy się przede wszystkim z bankami, scyzorykami i zegarkami. Nie trzeba jednak sięgać do samego dna portfela, żeby przywieźć dla bliskich ciekawe pamiątki. Co przywieźć ze Szwajcarii dla rodziny, a co dla znajomych? Pomagamy wybrać najlepsze prezenty.

Dlaczego warto kupować pamiątki?

Warto zastanowić się nie tylko nad tym, co przywieźć ze Szwajcarii, ale też dlaczego. Ceny niektórych prezentów w CHF mogą być bardzo wysokie, ale wspomnienia i relacje są cenniejsze od dóbr materialnych. Pamiątki, które można przywieźć z wyprawy do Szwajcarii, pomogą w utrzymaniu wspomnień z wyjazdu na długi czas. Warto kupić w Szwajcarii lokalne wyroby, z których ten kraj słynie – chociażby ser szwajcarski.

Ze Szwajcarii warto przywieźć nie tylko pamiątki, ale też prezenty. Bliscy ucieszą się nawet z drobnego podarku, który będzie świadectwem, że pamiętało się o nich podczas urlopu lub wyjazdu służbowego. Robienie zakupów w obcym kraju może być też bardzo ciekawym doświadczeniem i okazją do poznania innej kultury.

Czekolada i inne słodycze

Do najprostszych i uniwersalnych prezentów można z pewnością zaliczyć słodycze. Czekolada z alpejskiego mleka, którą można kupić w Szwajcarii, ucieszy każdego miłośnika łakoci. Do najbardziej znanych gatunków szwajcarskiej czekolady zalicza się Toblerone, która jest produkowana od ponad stu lat. Smak tych czekoladek jest naprawdę zachwycający i warto się na nie wykosztować. Są one dostępne w formie batonów, tabliczek oraz cukierków. Chociaż czekolada w Szwajcarii jest droższa niż w Polsce, nie jest to zbyt duży wydatek.

Charakterystycznym szwajcarskim produktem są także słodkie napoje oraz czekoladki na bazie mleka. Chcąc kupić pamiątkę ze Szwajcarii, która przetrwa dłużej, trzeba jednak zainwestować w coś więcej niż zestaw szwajcarskich czekoladek.

Co przywieźć ze Szwajcarii dla dzieci?

Szwajcarskie pamiątki to nie tylko słodycze. Jeśli chcesz wiedzieć, co przywieźć ze Szwajcarii dla dzieci, zastanów się nad wykonywanymi ręcznie zabawkami. Nie trzeba decydować się na produkty znanych marek. Rękodzielnictwo w Szwajcarii stoi na bardzo wysokim poziomie. Dla starszych chłopców świetnie sprawdzą się także szwajcarskie scyzoryki, które są uniwersalne i świetnie wykonane.

Odwiedzając najbardziej luksusowe domy towarowe, można znaleźć wiele ciekawych prezentów, ale także w lokalnych sklepikach znajdzie się wiele zabawek, które sprawią radość dzieciom. Prezenty dla najbliższych muszą być kupione szczerze, a nie za duże pieniądze.

Zegarek szwajcarski – luksusowy prezent

Szwajcaria słynie nie tylko ze szwajcarskich serów i scyzoryków, ale też zegarków. To drogi i ekskluzywny prezent, który można sprawić komuś bliskiemu lub samemu sobie. Szwajcarzy tworzą jedne z najlepszych zegarków, które są znane na całym świecie. Szwajcarskie zegarki są synonimem luksusu i prestiżu, ale w sklepach z pamiątkami można kupić wiele tańszych modeli.

Magnesy na lodówkę dla amatorów podróży

Co przywieźć ze Szwajcarii, gdy ma się ograniczony budżet? Świetnym pomysłem będzie szwajcarskie wino. Można go skosztować, przegryzając m.in. serem. Miłośnicy podróży z pewnością ucieszą się z pamiątki w postaci magnesu na lodówkę. To drobiazg, który jest bardzo popularny na całym świecie. Można wybrać się do lokalnych producentów serów i win, z których kraj ten słynie, a do tego dokupić magnes.

W każdym szwajcarskim sklepie z pamiątkami można kupić wiele charakterystycznych pamiątek, takich jak magnesy, pocztówki i breloczki. Amatorzy drobiazgów na pewno ucieszą się z zawieszki do kluczy.

Pocztówki z lokalnych atrakcji – sposób na zachowanie wspomnień

Najłatwiej zapamiętać to, co często się widzi. Dlatego warto pomyśleć także o pocztówce do znajomych lub rodziny. Wysłanie jej na lokalnej poczcie będzie ciekawym doświadczeniem. Koszt takiej pamiątki jest niewielki, a może ona stać się źródłem radości na długi czas. W ten sposób pokazuje się znajomym i bliskim, że się o nich pamięta.

W Szwajcarii znajdują się zarówno butiki światowej klasy projektantów, jak i małe sklepiki z pamiątkami. Pozwalając bliskim skosztować słynnej na cały świat szwajcarskiej kuchni – serów, win, likierów i słodyczy – sprawimy, że będą zadowoleni. Szwajcaria to raj dla smakoszy serów, więc wracając z niej do Polski, warto przywieźć chociaż kawałek.

Gabi (14)

Miłośniczka gór i szwajcarskiej czekolady, Gabrysia od lat jest zafascynowana Szwajcarią. Specjalizuje się w tworzeniu przewodników po szwajcarskich szlakach turystycznych i ma niezwykły talent do odkrywania miejsc, które nie znajdują się w przewodnikach. Jej artykuły to prawdziwe okno na alpejskie krajobrazy i kulturowe skarby Szwajcarii.