Jezioro, góry, wodospady, alpejski klimat i liczne atrakcje sprawiają, że wakacje w Szwajcarii to wspaniały pomysł. Jest to świetna opcja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i singli. Będzie to wspaniałe miejsce na relaks bierny i aktywny. Szwajcaria gdzie na wakacje? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

Co warto zobaczyć w Szwajcarii?

Szwajcaria należy do krajów, które mają wiele do zaoferowania turystom. Decyduje o tym wiele czynników, czyli malowniczy klimat, dobrze rozwinięta infrastruktura, mnogość tras narciarskich, zapierające dech w piersiach widoki, ciekawa architektura. Panuje idealna pogoda w Szwajcarii dla miłośników sportów zimowych, możesz liczyć na sporą ilość śniegu. Jeśli lubisz zwiedzać, to powinieneś poznać top najczęściej odwiedzanych zabytków w Szwajcarii. Wiele z nich wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Szwajcarskie atrakcje robią ogromne wrażenie na turystach pod wieloma względami, o czym warto przekonać się osobiście. Jest wiele godnych polecenia destynacji i atrakcji typu Jungfrau, Eiger, Montreux, Lozanna, Bazylea, Lucerna, Grindelwald, Matterhorn, Berno, Lugano, Genewa, Ticino, Zermatt, jezioro Genewskie, Lauterbrunnen itd. Szwajcarzy mają się czym pochwalić, więc już teraz warto przejrzeć oferty last minute i zaplanować wczasy w tym kraju. Szwajcaria to kraj, który gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Gdzie jechać do Szwajcarii?

Liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że Twoja podróż do Szwajcarii bez wątpienia będzie udana. Nad brzegiem jeziora Genewskiego znajduje się zamek Chillon, który będzie idealnym miejscem do zwiedzenia nie tylko przez miłośników historii. Już sam budynek robi ogromne wrażenie, a na liczne niespodzianki możesz liczyć także w jego wnętrzach. Zachowało się wiele dóbr, w tym meble, obrazy itd. Chateau de Chillon to aż 25 budynków i 3 dziedzińce, stanowi najpopularniejszy zabytek w Szwajcarii.

Największych atrakcji nie musisz długo szukać, za świetny przykład służy gigantyczna góra, która ma kształt piramidy, czyli Matterhorn w Zermatt. Jej wysokość to prawie 4480 metrów nad poziomem morza. Przyciąga rzesze turystów z całego świata, jest jednym z najczęściej fotografowanym szczytem. Stanowi cel wielu alpinistów, ale możesz także dostać się na górę kolejką liniową. Jest to idealne miejsce dla miłośników snowboardu i narciarstwa.

Jednym z najbardziej znanych miejsc w Szwajcarii jest region Jungfrau, który uznaje się za alpejską krainę czarów. Z pewnością zastanawiasz się, z czego to wynika. Ogromne wrażenie robią monumentalne lodowce, które tworzą bajeczny krajobraz razem z zielonymi łąkami i górskimi ścieżkami. Mowa jest tutaj o monolitach Jungfrau, Monch i Eiger. Swoją podróż możesz rozpocząć od kantonu Berno, a mianowicie od miasta Interlaken.

Udana wycieczka do Szwajcarii? Odwiedź te miejsca!

Podczas pobytu w Szwajcarii warto udać się do Szwajcarskiego Parku Narodowego Zernez. Do zwiedzenia jest spora powierzchnia, która liczy aż 172 kilometry kwadratowe. Piękne widoki tworzy oczywiście natura, a mianowicie lodowce, pokrywa śnieżna, soczyście zielone pastwiska, wodospady, lasy. Fauna i flora w tym miejscu zachwyca, co potwierdza każdy turysta.

Warto jechać do średniowiecznego miasta Berna, w którym znajduje się między innymi starożytna wieża zegarowa. Unikalne w Zytglogge jest to, że poruszają się w niej lalki. Możesz też odwiedzić gotycką katedrę Munster, berneński ratusz. Ciekawą atrakcją jest także miasto nad jeziorem Lugano o tej samej nazwie. Obfituje w zabytki, katedry, biblioteki, muzea i wiele innych atrakcji.

Pora zaplanować wakacje do Szwajcarii – jakie miejsca odwiedzić?

Będąc w Szwajcarii, warto odwiedzić Lucernę, czyli miasto znane z pięknego krajobrazu, na który składają się góry i jeziora. Z atrakcji wymienić można wieżę ciśnień, most kapliczkowy, wykutego w skale umierającego lwa. Piękne widoki czekają także w dolinie Grindelwald u stóp góry Eiger. Jeśli jesteś miłośnikiem narciarstwa, chcesz wypocząć biernie i aktywnie, to miejsce to będzie dla Ciebie idealnym wyborem, ponieważ stanowi największy ośrodek narciarski w regionie Jungfrau. Doskonałym miejscem do odwiedzenia jest także Szafuza ze względu na wodospad Rheinfall. Ma on aż 150 metrów szerokości, a jego wysokość sięga 23 metry. Woda przepływa w nim z prędkością do nawet 600 metrów sześciennych na sekundę.

Szwajcaria gdzie na wakacje? 

Szwajcaria kojarzy się wielu osobom przede wszystkim z górami, ale miejsce to ma zdecydowanie więcej do zaoferowania. Nie brakuje zarówno górskich szczytów, jak i najpiękniejszych miast, klimatycznych kurortów. Doliny i jeziora robią ogromne wrażenie, tworzą malowniczy krajobraz. Jeśli chcesz jak najwięcej skorzystać z podróży po Szwajcarii, to oprócz głównych atrakcji warto abyś zajrzał w mniej znane miejsca. Będziesz mile zaskoczony, jak wiele niespodzianek znajduje się w Europie Zachodniej. Z Polski do Szwajcarii nie masz daleko, lot z Warszawy trwa około 2 godzin. Szykujesz się do podróży?

Gabi (14)

Miłośniczka gór i szwajcarskiej czekolady, Gabrysia od lat jest zafascynowana Szwajcarią. Specjalizuje się w tworzeniu przewodników po szwajcarskich szlakach turystycznych i ma niezwykły talent do odkrywania miejsc, które nie znajdują się w przewodnikach. Jej artykuły to prawdziwe okno na alpejskie krajobrazy i kulturowe skarby Szwajcarii.