Pewnie wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, czy warto kupić zegarek w Szwajcarii. Prawda jest jednak taka, że w przypadku szwajcarskich zegarków raczej nie ma się nad czym zastanawiać. Zegarek szwajcarski to jakość i precyzja.

Cały czas jednak zastanawiasz się nad tym, czy warto kupić zegarek w Szwajcarii? Jeśli już mówić o jakichś wątpliwościach, to chyba zostaje tylko kwestia ceny, jaką trzeba zapłacić za luksusowy czasomierz. Z drugiej strony należy zastanowić się nad tym, co jest najważniejsze. Czy w tym wszystkim nie chodzi właśnie o wysoką jakość i precyzyjne wykonanie? Można wyróżnić zegarek męski czy damski, ale na koniec zawsze liczy się jakość. Oczywiście ważne jest też eleganckie wykonanie.

Jaki szwajcarski zegarek wybrać?

Wysoka jakość to nie wszystko, co ma znaczenie. Bardzo ważne jest też to, jak przedstawiają się oczekiwania. Najłatwiej powiedzieć, że chodzi o zegarmistrzowską precyzję, ale to byłoby zbyt duże uproszczenie. Dobrze też umieć rozpoznać, jakie zegarki są szwajcarskie. Gdyby był z tym jakiś problem, warto wiedzieć, że można sugerować się oznaczeniem Swiss Made (więcej w dalszej części tekstu).

W ten sposób dochodzimy do tego, co powinno znaleźć się na nadgarstku – czy warto kupić zegarek w Szwajcarii? Zacznijmy może od wspomnianych oczekiwań – na rynku prestiżowych propozycji jest mnóstwo, ale możemy znaleźć zegarki o klasycznym, jak i sportowym wyglądzie. Design odgrywa niemałą rolę. Widać też, że mowa o ludziach, którzy dążą do tego, aby skutecznie wychodzić naprzeciw pojawiającym się oczekiwaniom.

Zegarek szwajcarski? Wysoka jakość czasomierza to nie wszystko

Pora nawiązać do produkowania zegarka. Czy funkcjonalność jest wyznacznikiem tego, że zegarek należy określić szwajcarskim? Wydawać by się mogło, że jeśli Szwajcaria to też szwajcarski zegarek, czyli prestiż połączony z niezawodnością. Po prostu wysoka jakość wykonania.

Trudno mówić o sposobie, który gwarantuje dokonanie właściwego wyboru, aczkolwiek zawsze przydałoby się sprawdzić, co oferują zaufani producenci. Świetnym przykładem jest Roamer – Roamer to szwajcarska marka, która stawia na klasykę, jak i propozycje utrzymane w minimalistycznym stylu. Bez wątpienia wypada też spojrzeć na zegarki Tissot. Firma ta jest gwarancją wysokiej jakości wykonania oraz oryginalnego i zróżnicowanego wzornictwa.

Czy warto kupić zegarek w Szwajcarii? Na pewno marka nie jest bez znaczenia.

Mechanizm i pochodzenie czasomierza

Można przypuszczać, że podczas poszukiwania zegarków ludzie najczęściej koncentrują się na mechanizmie i wszystkim tym, co od razu jest widoczne. Oczywiście można dyskutować o tym, czy eleganckie zegarki są lepsze od tych sportowych, ale dobrze spojrzeć też na to wszystko z innej strony. To dobry moment, aby wrócić do wspomnianego wcześniej certyfikatu Swiss Made.

Oznaczenie to przyznawane jest przy spełnieniu określonych warunków. Chodzi o:

  • szwajcarski mechanizm,
  • złożenie zegarka w Szwajcarii,
  • skontrolowanie zegarka w Szwajcarii,
  • znaczną część kosztów – musi zostać poniesiona w Szwajcarii,
  • spełnienie rygorystycznych norm dotyczących jakości.

Można więc powiedzieć, że znaczenie ma jakość, jak i szwajcarskie pochodzenie. Chodzi o zegarki damskie lub męskie. Warto również wiedzieć, że nie wszystkie modele wyprodukowane w Szwajcarii mają wspomniane oznaczenie.

Modele wyróżnione certyfikatem Swiss Made uchodzą za najlepsze.

Kiedy warto kupić szwajcarski zegarek?

O szwajcarskich zegarkach męskich i damskich można opowiadać jeszcze długo. Niemniej zdarza się, że zasadne jest pytanie, czy warto kupić zegarek w Szwajcarii. Renoma szwajcarskich czasomierzy jest niezwykle istotna, ale nie można zapomnieć o tym, że zegarek musi być praktyczny i estetyczny. Czasem więc dobrze wziąć pod uwagę, czy kupno oryginalnego zegarka jest w ogóle potrzebne. Jeśli ktoś kieruje się wyłącznie prestiżem lub funkcjonalnością, nie jest to właściwa droga.

Czy warto kupić zegarek w Szwajcarii? Oczekiwania a rzeczywistość

Z pewnością zegarki szwajcarskie są znane na całym świecie. Nie bez przyczyny mówi się też o szwajcarskiej precyzji. Aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, że kupowanie zegarka to nie tak prosta sprawa, jak może się wydawać. Wystarczy spojrzeć na marki zegarków – nie wszystkie firmy gwarantują produkty wysokiej klasy. Szwajcaria to szansa, aby wejść do świata zegarków, ale istotne jest też to, aby umieć się w tym świecie odnaleźć. Pomaga w tym certyfikat Swiss Mode. W przypadku takiego oznaczenia można mówić o szwajcarskim mechanizmie. Ważne jest też to, że nie każdy zegarek wyprodukowany w Szwajcarii ma wspomniany certyfikat. Szwajcarskie zegarki są znane w Europie, jak i na świecie, ale na koniec każde urządzenie podlega ocenie – i nawet w Szwajcarii nie wszystko jest idealne. Warto, żebyśmy zdawali sobie z tego sprawę podczas poszukiwania luksusowych zegarków.

Gabi (14)

Miłośniczka gór i szwajcarskiej czekolady, Gabrysia od lat jest zafascynowana Szwajcarią. Specjalizuje się w tworzeniu przewodników po szwajcarskich szlakach turystycznych i ma niezwykły talent do odkrywania miejsc, które nie znajdują się w przewodnikach. Jej artykuły to prawdziwe okno na alpejskie krajobrazy i kulturowe skarby Szwajcarii.