Każdy z nas przynajmniej choć raz musiał słyszeć o szwajcarskich zegarkach. Często postrzegamy je z góry jako coś lepszego i słusznie. Klasyczny czasomierz posiada mechanizmy najwyższej jakości, dzięki czemu jest to gwarancja tego, że produkt będzie z nami na lata. Ilu znasz producentów zegarków na świecie? Ile wiesz o dziedzinie zegarków od szwajcarskich producentów? Więcej szczegółów dowiecie się w naszym tekście.

Szwajcaria to kraj, który znany jest z produkcji zegarków i można powiedzieć, że jest to dobro narodowe. Nie bez powodu jest jednym z największych producentów zegarków na cały świat. Męskie czy damskie zegarki to idealny pomysł na prezent, więc postaramy się pomóc w wyborze idealnego prezentu

Czym charakteryzują się zegarki szwajcarskie? Jak sprawdzić czy zegarek jest Swiss Made?

Wiemy, że szwajcarskie czasomierze to prawdziwie luksusowe zegarki, ale nie oznacza to tego, że każdy może wyprodukować taką rzecz. Napis Swiss pozwala stwierdzić, że jest to produkt pochodzący ze Szwajcarii. Taki zegarek posiada odpowiednią adnotację, że został wykonany właśnie w tym kraju.

To nie koniec warunków, bo jeżeli wybieramy zegarek kwarcowy czy automatyczny, to należy pamiętać, że większość mechanizmów jest wyprodukowana właśnie w Szwajcarii. Co jednak zrobić, gdy nie widzimy danej informacji. Internetowa strona producenta jest dla nas gwarancją tego, że wszelkie informacje tam zawarte są prawdziwe.

Również dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z autoryzowanego sklepu. W takim sklepie pracują prawdziwi pasjonaci sztuki zegarmistrzowskiej, którzy potrafią dobrze doradzić w wyborze zegarków męskich i damskich. Jeszcze inną opcją jest internetowa strona federacji szwajcarskich zegarków, gdzie są wszelkie informacje na temat ich pochodzenia.

Zegarek szwajcarski to gwarancja precyzji!

Jeżeli wybieramy zegarek, to oczekujemy tego, że będzie to produkt, który zostanie z nami na lata. Jasne, gdy kupujemy znane marki jak Frederique Constant czy zegarek męski Oris, to wiemy, że jest to marka dbająca o każdy szczegół. Najgorsze co może być, to zakupienie zegarka, który za chwilę nam się zniszczy i nie ma znaczenia czy jest to zegarek automatyczny czy kwarcowy. Dlatego też decydujmy się na lepsze produkty, bo nawet najbardziej renomowani producenci zegarków damskich i męskich w swojej ofercie mają również tańsze modele.

Zegarek szwajcarski to absolutna maestria w jakości wykonania koperty i bransolety. Obecnie jest wiele możliwości zakupu, bo można kupić je w salonie, ale też w sklepie internetowym. Reasumując, zegarki Swiss Made to gwarancja najwyższej jakości wykonania, a szeroki wybór w sklepach pozwala dostosować produkt do własnych oczekiwań.

Jaki szwajcarski zegarek typu Swiss Made można wybrać? Przegląd najpopularniejszych szwajcarskich marek

Będziemy szczerzy – macie ogromny wybór. Na rynku jest tak wiele marek, że możecie wybrać dla siebie praktycznie wszystko to, co wam się podoba. Najpopularniejsze marki to:

  • Atlantic
  • Tissot
  • Adriatica
  • Aviator
  • Roamer
  • Longines
  • Omega
  • Maurice Lacroix

Na pewno jednymi z najbardziej popularnych produktów są zegarki Tissot czy zegarki Adriatica. To marki o określonej renomie, które charakteryzuje przepiękny design i jest to zegarmistrzostwo na najwyższym poziomie. Zegarek szwajcarski ma być produktem na lata i pamiętajcie, że certyfikat COSC, czyli Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres jest gwarancją niezawodności.

Są też serie zegarków, które są już kultowe jak Swiss Military czy Tissot Seastar. Są one odporne na zarysowania, mają doskonałe szkiełko hartowane m.in. ze szkła szafirowego. To nie tylko szlachetny wygląd, ale również masa opcji jak datownik, wodoszczelność czy też chronograf.

Zegarki szwajcarskie – męski Swatch czy damski marki Certina – idealne pomysły na prezent!

Warto zwrócić uwagę, że zegarek szwajcarski męski Swatch czy damski zegarek Swiss Made marki Certina to bardzo dobre pomysły na prezenty. Podarowanie takiego prezentu będzie oznaką tego, że kogoś bardzo kochamy, a zegarek można zakupić osobie niezależnie od tego, ile ma lat.

Wyżej wspomnieliśmy o markach Swatch czy Certina, ale można przecież wybrać inne produkty. Nie oznacza to, że zegarek Atlantic czy Tissot nie będzie bardzo dobrym podarunkiem. Może być to prezent z okazji rocznicy ślubu, urodzin, jubileuszu czy innego ważnego wydarzenia w życiu. To gwarancja tego, że mechanizm i koperta czy szkiełko będą wytrzymałe. To nie jest tani prezent, ale jednak bardzo od serca.

Zegarki Swiss Made są przeznaczone dla osób kochających elegancję, ale nie zmienia to faktu, że mogą po niego sięgnąć również ci, którzy na co dzień nie obcują z takimi zegarkami. Dla najbardziej wymagających również czekają męskie zegarki, będące klasycznymi zegarkami idealnie komponującymi się z estetycznym ubiorem. Na świecie jest obecnie taki wiele marek szwajcarskich produkujących zegarki, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, jak również na prezent.

Kacper (13)

Ekspert od szwajcarskiej innowacji i jakości, Kacper łączy swoją pasję do technologii z miłością do Szwajcarii. Jego artykuły skupiają się na przedstawieniu, jak szwajcarska precyzja  wpływa na świat biznesu, technologii i codziennego życia. Kacper ma wyjątkową zdolność do wyjaśniania skomplikowanych koncepcji w przystępny sposób, dzięki czemu czytelnicy mogą lepiej zrozumieć, co sprawia, że szwajcarskie marki są cenione na całym świecie.